Doğal Mutfak Temizliği

Doğal Halı ve Mutfak Temizliği

Doğal Halı ve Mutfak Temizliği

Doğal halı ve mutfak temizliği yazı dizimizde tamamen doğal ürünlerle mutfakta kullanılan cihazlardan, halılara ve hatta mutfağın havasına kadar temizleme yöntemlerini ele alacağız. Sizde doğallıktan yanaysanız yazı dizimizi okumanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Yazı İçeriği Kısa Tanımı
 1. Doğal Fırın Temizliği
 2. Doğal Buzdolabı Temizliği
 3. Doğal Aspiratör Temizliği
 4. Doğal Mutfak Havası Temizliği
 5. Doğal Ocak Temizliği
 6. Doğal Çaydanlık Temizliği
 7. Doğal Mikrodalga Temizliği
 8. Doğal Bulaşık Makinesi Temizliği
 9. Doğal Lavabo Temizliği
 10. Doğal Halı Temizliği

Doğal Fırın Temizliği

Fırın Temizliği Fırın temizliği ızgarayı fırından çıkartın kaseye birkaç çay kaşığı kabartma tozu koyarak az miktarda suyla karıştırın amaç temizlenmesi gereken yüzeye kolayca uygulanabilecek bir macun elde etmek. Macunu fırının içine sürün eşit katmanların olması önemli değil önemli olan tüm yüzeyleri dağılmasıdır. Gece boyunca bu şekilde bekletin bir gün sonra ıslak bir bez alın ve mümkün olduğu kadar bastırarak silin sprey şişe içine sirke koyun ve kabartma tozu kalıntısı gördüğünüz yerleri püskürttüm sirke kabartma tozu ile etkileşime girdiğinde köpük oluşacak. Islak bezle silin ve ızgaraya yerleştirin fırını kuruması için 15-20 dakika düşük sıcaklıkta çalıştırın. Doğal Halı ve Mutfak Temizliği yazı dizimiz devam ediyor…

Doğal Fırın Temizliği

Doğal Buzdolabı Temizliği

Buzdolabı temizliği rafları ve bölmeleri sirkeli suyla silmek parlak bir görünüm elde etmenizi sağlar. Rafları iyice kuruladıktan sonra yerleştirin yağlı Şişeler veya soslar akıp buzdolabında yapışkan lekeler bırakabilir. Bu yüzden dökülen bir şey olursa kurumasına izin vermeden hemen temizlemek gerekir en çok kirlenen kapı kolu ve çevresini sirkeli ve karbonatlı benze temizleyebilirsiniz .

 

Doğal Buzdolabı Temizliği

Doğal Aspiratör Temizliği

Aspiratör ve davlumbaz temizliği Öncelikle sıcak suyla bir süre yıkanması litrede biriken yağların bir kısmının eriyip su ile birlikte akıp gitmesini kalan yağların ise yumuşamasını sağlayacaktır. Karbonat ve sirke de kullanılarak Bu yöntem denenebilir bu şekilde filtrenin üzerine bol miktarda karbonat dökülür ve daha sonra litrenin tamamına yavaş yavaş sirke ilave edilir. Sirke ve tepkimeye girerek yağları çözülecektir. Daha sonra da kaba filtrenin üzerini kapatacak şekilde sıcak su ilave edilir ve bir süre beklendikten sonra filtre durularak kurumaya bırakılır. Doğal Halı ve Mutfak Temizliği yazı dizimiz devam ediyor…

Doğal Aspiratör Temizliği

Doğal Mutfak Havası Temizliği

Mutfağınızın havasını temizleyin yarım bardak sirkeyi bir bardak su ile karıştırın ve Ocak’ta Bu karışım buharlaşan a kadar kaynatın oluşan bu buhar mutfağınızın havasını temizleyecektir.

 

Doğal Mutfak Havası Temizliği

Doğal Ocak Temizliği

Ocak temizliği 1 litre suya 1/4 ölçeğinde su bardağı beyaz sirke ekleyin ve solüsyonu sprey ile bir şişeye koyun kimyasal içermeyen bu solüsyonu ocağımızın günlük temizliğinde kullanabilirsiniz 5-10 dakika bekleyip Yanıklar yüzeyden kolayca ayrılır duruma gelince yumuşak bir bez ve yuvarlak hareketlerle Ocağı Sİlin. Sonra Ocağı nemli bezle silip kurulayın.

 

Doğal Ocak Temizliği

Doğal Çaydanlık Temizliği

Mikrodalga fırın temizliği çeyrek bardak sirke Bir bardak suyu cam bir kaba koyun. Bu kabı Mikrodalgaya yerleştirip 5 dakika yüksek kuvvette çalıştırın sirke buharı ile yumuşayan kirleri mikrodalgadan çıktıktan sonra soğuttuğunuz bu su ile ıslatılmış bir bez ile silin.

Bulaşık makinesi temizliği bulaşık makinanızın içinde ve kalıntıları temizlemek ve dezenfekte etmek için bir bardak sulandırılmış beyaz sirkeyi bir kaba koyup üst rafa koyun ve 1 tur deterjansız çalıştırın.

Lavabo temizliği lavabonun deliğini kapatacak şekilde bir su bardağı karbonat dökün üzerine 1 su bardağı beyaz sirke veya üzüm elma sirkesi dökün Karbonat ve sirke asidik ve aksiyon oluşturacaktır. Elinize eldiven takım süzgecini tıpasını kapatın ve 30 dakika bekleyin daha sonra sabahı çıkarın ve 1 litre kaynar su dökün lavaboyu pompalayın. Doğal Halı ve Mutfak Temizliği yazı dizimiz devam ediyor…

Doğal Çaydanlık Temizliği

Doğal Mikrodalga Temizliği

Mikrodalga fırın temizliği çeyrek bardak sirke Bir bardak suyu cam bir kaba koyun. Bu kabı Mikrodalgaya yerleştirip 5 dakika yüksek kuvvette çalıştırın sirke buharı ile yumuşayan kirleri mikrodalgadan çıktıktan sonra soğuttuğunuz bu su ile ıslatılmış bir bez ile silin.

 

Doğal Mikrodalga Temizliği

Doğal Bulaşık Makinesi Temizliği

Bulaşık makinesi temizliği bulaşık makinanızın içinde ve kalıntıları temizlemek ve dezenfekte etmek için bir bardak sulandırılmış beyaz sirkeyi bir kaba koyup üst rafa koyun ve 1 tur deterjansız çalıştırın.

 

Doğal Bulaşık Makinesi Temizliği

Doğal Lavabo Temizliği

Lavabo evye temizliği lavabonun deliğini kapatacak şekilde bir su bardağı karbonat dökün üzerine 1 su bardağı beyaz sirke veya üzüm elma sirkesi dökün Karbonat ve sirke asidik ve aksiyon oluşturacaktır. Elinize eldiven takım süzgecini tıpasını kapatın ve 30 dakika bekleyin daha sonra sabahı çıkarın ve 1 litre kaynar su dökün lavaboyu pompalayın.

Doğal Lavabo Temizliği

Doğal Halı Temizliği

Mısır nişastasıyla halı temizliği yapanınız oldu mu bilmiyorum belki de hiç duymadığınız bir yöntemden bahsedeceğiz bugün. Doğal yollarla halı temizliğinde nişastanın gücüne inanamayacaksınız. Mısır nişastası partikülleri çok küçük olduğu için halının en dip noktalarına ulaşacak ve kirleri toplayacaktır.  Diğer bir malzememizde temizliğin vazgeçilmezlerinden olan karbonat. Belki şaşıracaksınız ama kuru nanede kullanacağız. Doğal temizlik olduğunu belirtmiştik. Kuru nane sayesinde halıda hiç bir mikrop yaşayamayacak ve halınız evinize farklı hoş bir koku yayacaktır. Kuru nane bakterileri uzaklaştırma özelliğine sahiptir. Şimdi malzemelere geçelim.

Malzemeler

 1. Mısır Nişastası
 2. Karbonat
 3. Kuru Nane
 4. Arap Sabunu
 5. Beyaz Sirke

Hazırlanışı

2 Yemek Kaşığı mısır nişastasını 2 yemek kaşığı karbonatla karıştıralım bu karışıma  1 yemek kaşığı kuru nane ekleyelim. Tekrar karıştırarak kuru halı şampuanımızı yapalım.  Şimdi de 1 yemek kaşığı arap sabununu bir miktar su ile karıştırarak temizleme suyu elde edelim. Daha sonra 1 buçuk çay bardağı beyaz sirkeyi 1 litre su ile karıştırarak durulama suyu elde edeceğiz.

Uygulama

 1. Yaptığınız karışımı halımızın tüm yüzeyini kaplayacak şekilde bir katman şeklinde sürelim. 
 2. 10 dakika bekledikten sonra halımızın üzerini elektrikli süpürge yardımıyla süpürelim.
 3. 1 yemek kaşığı arap sabununu bir kap içerisine koyarak içerisine sıcak su ilave ederek bir temizleme suyu elde edelim.
 4. Temizleme suyumuzla lif yardımı ile halımızı güzelce silerek temizleyelim.
 5.  Bir litre suya bir buçuk çay bardağı Beyaz Sirke ekleyerek bir durulama suyu hazırlayalım.
 6. Hazırladığımız durulama suyuyla halımızı tekrar lif yardımıyla silerek durulayalım. Halınız artık doğal olarak temizlenmiştir.

Çorum’un öncü halı yıkama firması star halı yıkama farkıyla halılarınızı %100 oranında bakterilerden ve lekelerden arındırıyoruz.  Evde doğal temizlik yöntemleri her ne kadar doğal olarak yüzeysel temizlik sağlasa da halıların yıkanması ve temiz suyla durulanarak kirli suyunun akıtılması gerekmektedir. Ayrıca halılar üzerinde ki diğer lekelerin doğal yöntemlerle çıkarılması çok zor bir işlemdir. Tüm bu zahmete ve masrafa girmeden halılarınızı Çorum Halı Yıkama Fabrikamızda ucuz ve %100 temiz bir şekilde yıkatabilirsiniz. Doğal Halı ve Mutfak Temizliği yazı dizimiz sona erdi… Sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizi takip ederek pratik bilgiler ve kampanyalar hakkında anında bilgi alabilirsiniz.

 

Facebook

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.