Halından çay lekesi nasıl çıkar

Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar ?

Malzemeler

 • Mikro Fiber Temizlik Bezi 1 Adet
 • Bulaşık Makinesi Parlatıcı 1 Adet
 • Beyaz sirke 1 Adet
 • Ilık Su  500 ml
Çay Lekesi Çıkarma Malzemeleri

Uygulama

 1. Beyaz sirke ile ılık suyu orantılı şekilde bir birine karıştırın. 500 ml (2 su bardağı) ılık su için 250 ml (1 Su bardağı) beyaz sirke.
 2. Halınızda çay lekesi olan yani temizleme işlemi yapacağınız bölgenin altına kesinlikle su geçirmeyecek bir naylon serin. Yoksa parkeleriniz veya döşemeniz de kabarmalar meydana gelecektir.
 3. Halıda ki çay lekesinin olduğu bölgeye hazırladığınız solüsyonu göz kararı olacak şekilde dökün yada sprey şişeniz varsa püskürtme yapabilirsiniz.
 4. 2 dakika bekledikten sonra mikro fiber bez yada kağıt havlu aracılığı ile yumuşak baskılar uygulayarak halınızdaki yoğun sıvıyı alın. Bu işlemi bir kaç defa tekrarlayın.
 5. Bulaşık makinesi parlatıcı deterjanı lekenin olduğu bölgeye tekrar göz kararı dökün yada püskürtme yöntemiyle yoğun bir şekilde püskürtün.
 6. Mikro fiber bezinizi temizleyin ve parlatıcı döktüğünüz alanı yoğun bir şekilde ovalayarak silmeye başlayın.
 7. Halıdan çay lekenizin çıktığını göreceksiniz.
 8. Tekrar 4. maddeyi tekrarlayın ve halınızı kurumaya bırakın. 
Çay Lekesi Çıkarma Uygulaması

Açıklama

Tüm adımları tamamladıktan sonra kesinlikle ıslak ve nemli olan bölgeye temas etmeyin, üzerinde gezmeyin çünkü halınızdan çay lekenizi temizlemiş olsanız dahi halınız ıslak ve nemli olduğu için yeni farklı lekeler ve sararmalar oluşacaktır. 

Yukarıda belirtilen bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek tüm sorunlarda sorumluluk uygulamayı yapan okuyucuya aittir. Uygulama esnasında anlatılan tüm bilgiler naylon makine halısı üzerinde denenmiş olup,  %65 olumlu sonuç alınması sonucu sizlerle paylaşılmıştır.  Lütfen halınızın cinsini öğrenmeden uygulamayı yapmayınız.

Halıdan çay lekesi çıkarma halı altı

Halılarınızı profesyonellere teslim edin, Çorum’un 35 yıllık kurumsal halı yıkama firması Çorum Star Halı Yıkama tüm halılarınızdaki lekeleri GARANTİLİ olarak derinlemesine temizliyor.  Ucuz ve hesaplı fiyatlarla halılarınızı yıkatmak için lütfen  0364 225 32 32 numaralı halı yıkama telefon numaralarımızdan bizimle iletişim kurarak ucuz ve garantili olarak tüm halılarınızı yıkatın. Halılarınızı nasıl yıkadığımızı görmek isterseniz Halı Yıkama Videoları Sayfamızı inceleyebilirsiniz. Hemen halılarınızı yıkatmak için Çorum Halı Yıkama web sayfamızı kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.