Halıdan Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar

Halıdan Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar ?

Fondöten lekeleri her ne kadar basit bir leke gibi de gözükse aslında zor ve uğraş gerektiren bir leke türüdür. Neredeyse tüm hanımların güzelliğine güzellik katsa da maalesef ki halılarınıza bulaştığında halılarınıza pekte güzellik kattığını söyleyemeyiz.  Şimdi Çorum’un Temiz ve Titiz Hanımlarından aldığımız önerilerle siz değerli ziyaretçilerimize ve müşterilerimize evde halıdan fondöten lekesi nasıl çıkar  anlatacağız.

Malzemeler

 • Mikro Fiber Temizlik Bezi 2 Adet
 • Bulaşık Makinesi Deterjanı 1 Adet
 • Beyaz sirke 1 Adet
 • Ilık Su  500 ml
 • Gliserin 1 adet
halıdan fondöten lekesi nasıl çıkar MALZEMELER

Uygulama

 1. Öncelikle 1 su bardağı ılık suyun içerisine 10 damla gliserin damlatalım. 
 2. Hazırladığımız gliserin solüsyonunu fondöten lekesinin olduğu alana sprey yada damlatma dökme yöntemiyle uygulayalım. 2 dakika bekleyelim.
 3. Mikro fiber bez aracılığı ile lekeli bölgeyi silelim.  Lekeniz %45 oranında kaybolacaktır. Fakat silme işlemi sırasında fondöteni halının farklı noktalarına dağıtmamaya özen gösterelim.
 4. Temiz mikro fiber bezimizi ılık su ile ıslayalım ve üzerine belli bir miktar sıvı bulaşık deterjanı dökelim.
 5. Lekeli bölgeyi tekrar bastırarak ovalamak sureti ile temizleyelim. Lekeniz % 65 oranında kaybolmuştur. Gözle görmeniz zorlaşmış olabilir.
 6. Beyaz sirkemizi lekeli bölgenin üzerine sprey yada damlatma yöntemi ile lekenin tüm yüzeyine yayalım. 3 Dakika bekleyelim.
 7.  Temiz nemli mikro fiber bez aracılığı ile lekeli bölgeyi tekrar ovalamak suretiyle bastırarak temizleyelim. Lekeniz %75 oranında kaybolacaktır.
halıdan fondöten lekesi nasıl çıkar uygulama

Açıklama

Verilen bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Halılarınızın cinsine göre kullanacağınız deterjanlar yada yukarı da bahsedilen diğer bileşenler ve çözeltiler halınıza zarar verebilir. Yukarıda anlatılan bilgiler 1×1 naylon makine halısı üzerinde test edilmiştir. Uygulama esnasında ve/veya halılarınızda oluşabilecek tüm zararlardan uygulamayı yapan kişi sorumludur. Halılarınızı temiz ve sorunsuz olarak yıkatmak için lütfen profesyonel halı yıkama fabrikamız ile iletişime geçin.

Garantili ve hesaplı fiyatlarla halılarınızı yıkatmak için Çorum Star Halı Yıkama fabrikamızla iletişime geçebilirsiniz.  Çorum halı yıkama firmaları arasında Çorum star halı yıkama fabrikası %99 olumlu müşteri yorumları ile Çorum’un açık ara en çok tercih edilen halı yıkama firmasıdır. Hemen 0364 213 32 32 numaralı halı yıkama telefon numaramızı arayarak halılarınızı temiz zümrüt parlaklığında yıkatabilirsiniz. Halıdan Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar yazı dizimizin sonuna geldiniz.  Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.