Halıdan Kan Lekesi Nasıl Çıkar ?

Halıdan Kan Lekesi Nasıl Çıkar ?

Malzemeler

 • Karbonat
 • Diş Macunu (BEYAZ)
 • Amonyak
 • Beyaz Sirke
 • Hidrojen Peroksit
 • Sofra Tuzu

Uygulama

 1. Karbonat ve diş macunu ve sofra tuzunu bir kap yardımı ile lekenin büyüklüğüne göre karıştırarak macun kıvamına getirin.
 2. Kan lekesinin olduğu bölgeyi soğuk su ile nemlendirin. 
 3. Elde ettiğiniz karışımı halıda ki kan lekesinin olduğu bölgeye uygulayın.
 4. 5 Dakika bekledikten sonra bir lif yardımı ile lekeli bölgeyi ovalayın.
 5. Lekeli bölgede ki karışımı temiz bez ve su yardımı ile temizleyin.
 6. Bir bardak soğuk su ve 3 yemek kaşığı amonyağı bir birine karıştırarak bir çözelti oluşturun. 
 7. Hazırladığınız amonyak ve su çözeltisini kan lekeli bölgenin üzerine uygulayın. 
 8.  15 dakika bekledikten sonra 5. adımı tekrarlayın.
 9. Beyaz sirkeyi halınızda ki kan lekesinin olduğu bölgeye lekenin büyüklüğüne göre bir sprey  yardımı ile yada dökmek koşulu ile uygulayın. 
 10.  Lekeli bölgeyi lif yardımı ile bastırarak ovalayın. Bu işlemi bir kaç kez tekrar edin. Halınız da ki kan lekesinin yok olduğunu göreceksiniz.

Açıklama

Tüm uğraşlarınız sonucu halınız da ki kan lekesini çıkaramadıysanız yada istediğiniz düzeyde temizlik ve hijyen sağlayamadığınızı düşünüyorsanız Çorum Star Halı Yıkama yanınızda.

Evde halı temizlemek her ne kadar pratik çözüm olarak gözükmüş olsa da maliyetli ve yorucu bir iştir. Ayrıca bu işlemi yaparken halınızın cinsine göre tekstilin yukarıda ki ürünlere karşı zafiyetinin olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Yukarı da yapılan uygulama 1×1 ebatlarında naylon makine halısı üzerinde denenmiştir.

Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Halınız da oluşabilecek sorunlardan uygulamayı yapan okuyucu sorumludur.  Halıdan Kan Lekesi Nasıl Çıkar ? isimli yazımızın sonuna geldiniz. Halılarınızı hemen yıkatmak için Çorum Halı Yıkama web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Güncel halı yıkama fiyatlarımız için Halı Yıkama Fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Çorum‘un en profesyonel fabrikasyon halı yıkama fabrikasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Kan lekesi temizleyen halı yıkama çorum

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.