Halıdan Sakız Lekesi Nasıl Çıkar ?

Halıdan Sakız Lekesi Nasıl Çıkar ?

Bazılarımızın çok sevdiği bazılarımızın da hiç sevmediği SAKIZ ! Her ne kadar sevsekde halılarımızın üzerinde gördüğümüz zaman içimizde fırtınalar koparttığı aşikar bir durum. Halıya yapışmış sakızları çıkarmak aslında çok kolay ve bunun en pratik hallerini ve en uğraştırıcı durumlarını sizin için kaleme aldık. Çorum’un titiz hanımlarından aldığımız tavsiyeler ve evde halılarına sakız yapışan titiz kadınlarla birlikte Halıdan Sakız Lekesi Nasıl Çıkar ? yazı dizimiz başlıyor.

Sakız Lekesi Neyle Çıkar ?

  • Buz
  • Limon
  • Sofra Tuzu
Halıdan Sakız Lekesini Nasıl Çıkartacağım ?
  1. Halınızın sakız lekesi bulaşan kısmına buz koyarak bekletin. Bu sayede halınızdaki sakız katı bir hale gelecektir. Daha sonra elinizle yada diş fırçası yardımıyla sakızı halınızdan kolayca söküp alın.
  2. Halınızdan sakızı çıkardıktan sonra sakızın halıda bıraktığı bir leke öbeği olacaktır. Bu lekeden kurtulmak içinse önce limon ve tuz kullanacağız. Yarım limonu lekenin olduğu bölgeye sıkın.
  3. Lekeli bölgeye sıktığınız limon suyunun üzeri bol miktarda lekeyi komple örtecek şekilde tuz dökün.
  4. Diş fırçası yardımıyla halınızdaki lekeli bölgeyi ovalamak suretiyle temizleyin. Bu sayede halınızdan sakız lekesinin kaybolduğunu göreceksiniz.

Halıdan Sakız Lekesi Nasıl Çıkar ? yazı dizimizin sonuna ulaştınız. Faydalı bulduysanız lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin…

Yukarıda yazan talimatları uygulamanıza rağmen istediğiniz temizliği sağlayamadıysanız halılarınızı ve kendinizi daha fazla yıpratmanıza gerek yok. 

  1. 24 saat içinde halınızda ki tüm lekelerden etkili ve ucuz fiyatlarla kurtulmanız mümkün. Tek yapmanız gereken Çorum Halı Yıkama Telefon Numarası üzerinden bizimle iletişime geçerek halılarınızı yıkatma talebinde bulunmak.
  2. Halılarınızı Çorum’da hiç bir halı yıkama firmasında yıkanamayacağı kadar temiz yıkama garantisiyle yıkıyoruz.
  3. % 100 leke çıkarma garantili olarak halılarınızı hemen yıkatabilirsiniz.

Sakız lekesinin çıkarılmasında çok etkili bir rolü olan tuz. Halınızdaki sakız lekelerini yok etkili bir şekilde yok edecektir.

Limon asidik yapısı sayede hem halınızdaki sakızı çıkaracaksınız hemde halıdan sakız çıktıktan sonra geride kalan sakız lekesinden kurtulacaksınız.

Buz soğukluğu gereği yapış yapış bir kıvamda olan ve halınızdan temizlemesi oldukça zor olan sakızı dondurmak suretiyle katılaştıracaktır ve halınızdan sakızı çıkarmanıza olanak sağlayacaktır. Buz ile sakız çıkarma yöntemini giysilerinizde ve diğer kumaşlarda da deneyebilirsiniz.

2 thoughts on “Halıdan Sakız Lekesi Nasıl Çıkar ?”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.